JESTEŚ TU
Home > Aktualności > Zarządzanie elektronarzędziami nigdy nie było tak łatwe

Zarządzanie elektronarzędziami nigdy nie było tak łatwe

zarządzanie elektornarzędziami

Bosch Connectivity z nową funkcją na smartfona

Firma Bosch to jeden z globalnych liderów rozwiązań IoT (Internet of Things – Internet Rzeczy), które podnoszą komfort naszego życia.  Zgodnie z tą ideą, Dział Elektronarzędzi Bosch Professional rozszerzył funkcjonalność swoich produktów o Connectivity – możliwość zarządzania elektronarzędziami z poziomu smartfona.

Korzystanie z rozwiązania jest bardzo łatwe: wystarczy na swoim urządzeniu mobilnym zainstalować aplikację Bosch Toolbox, a w elektronarzędziach zamontować moduł Bluetooth. Dzięki aplikacji możemy dostosować ustawienia urządzeń do wykonywanych zadań w taki sposób, by maksymalnie wykorzystać ich moc oraz wydajność. Poprzez aplikację będziemy też w stanie monitorować stan naładowania baterii narzędzia, co pomoże uniknąć niespodzianek w trakcie pracy.

Za pomocą technologii Connectivity możliwe jest także zarządzanie funkcjami elektronarzędzi, takimi jak: KickBack Control czy Precision Clutch (ochrona mechanizmu sprzęgła). Na etapie tworzenia aplikacji nie zapominano również o bezpieczeństwie użytkownika – jeśli funkcja KickBack Control czy miękki start są wyłączone, poprzez moduł GCY 30-4 Professional do użytkownika zostanie wysłane powiadomienie, które wyświetli się na ekranie smartfona. W aplikacji możemy też m.in. przywrócić urządzenie do ustawień fabrycznych oraz zmienić czas działania lampki LED. Wszystko to sprawia, że korzystanie z elektronarzędzi staje się niezwykle proste.

Aplikacja do zarządzania elektronarzędziami
Aplikacja do zarządzania elektronarzędziami

Łatwiejszy serwis i przedłużona gwarancja

Rozwiązanie Connectivity jest również przydatne przy serwisowaniu narzędzia. W aplikacji Bosch Toolbox znajdziemy pełną nazwę narzędzia, jego specyfikację techniczną oraz informację o historii jego eksploatacji. Poprzez Connectivity z łatwością zarejestrujemy nasze narzędzia w programie przedłużającym gwarancję do 3 lat. 

Moduł Connectivity jest kompatybilny z elektronarzędziami linii Bosch Professional: GSR/GSB 18V-85 C,  GSR/GSB 18V-60 C, GWS 18V-10 C / SC / PSC, GSR 18V-60 FC, oraz w mocnych i kompaktowych: zakrętarce udarowej GDR 18V-200 C i kluczu udarowym GDX 18V-200 C. Wbudowane moduły Bluetooth znajdziemy w narzędziach pomiarowych Bosch: GCL 2-50 CG, GIS 1000 C, GLM 50 C, GTC 400 C, GLM 120 C.

mat. Bosch

Dodaj komentarz

Top