JESTEŚ TU
Home > Aktualności > Ursynowskie granie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Ursynowskie granie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

WOSP Ursynow 2019

Kolejny raz jedną z najaktywniejszych dzielnic włączających się do corocznej akcji Jurka Owsiaka okazał się Ursynów. Łącznie wszystkim sztabom udało się tylko w tym jednym dniu zebrać ponad pół miliona złotych.

Centrum orkiestrowego wszechświata na Ursynowie mieściło się w sztabie w szkole „Primus” na Kabatach, gdzie w dużej sali gimnastycznej zorganizowano szereg koncertów i imprez towarzyszących. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął m.in. nasz Wortal.

Policz się z cukrzycą

Jedną z atrakcji wielkiego finału WOŚP na Ursynowie była pierwsza edycja biegu przełajowego „Policz się z cukrzycą” w Lesie Kabackim, w którym udział wzięło 134 uczestników. Dochód z wpisowego przeznaczony został na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Pierwsza edycja biegu ursynowskiego dla WOŚP zgromadziła rodziny z dziećmi, młodzież, a także osoby starsze. Wśród nich znajdowali się amatorzy biegania, półzawodowcy, a także osoby z kijami do nordic walkingu.

Biegacze rywalizowali na trasie o długości 5 km i 200 m, startując z polany przy pętli autobusowej niedaleko stacji metra Kabaty. Z uwagi na niską temperaturę, zmarzniętą ziemię pokrytą nieco stopniałym śniegiem oraz oblodzoną trasę, niektórzy uczestnicy musieli odpowiednio dostosować tempo do ciężkich warunków. Biegaczom walczącym z własnymi słabościami i coraz większym zmęczeniem pomagali wolontariusze – m.in. wskazywali trasę, towarzyszyli przy zamknięciu trasy osobom na ostatnich miejscach. Każdy uczestnik otrzymał w pakiecie numer startowy, dyplom, voucher na zakupy w Sklepie Biegacza oraz pamiątkowy medal. Po zakończonym biegu na wszystkich czekała gorąca herbata, a także posiłek – grochówka.

Koncerty, pokazy, dmuchańce

Od godz. 11:00 mieszkańcy mogli wziąć udział w rozmaitych wydarzeniach odbywających się w sali gimnastycznej w Szkołach Fundacji Primus przy ul. Zoltana Balo 1. Na dużej scenie odbywały się koncerty zespołów, pokazy iluzjonistyczne, przedstawienia teatralne i kabaretowe. Wystąpili m.in. uczestnicy iM Rock Sceny z Domu Kultury SMB „Imielin“, zespóły „Obciach“ i „Samokhin Band“, oraz gwiazda wieczoru zespół „SKIBOB“. Bardzo dużo działo się również w poszczególnych strefach: dziecięcej, warsztatowej, pokazowej, sportowej, wystawowej i gastronomicznej.

W strefie warsztatów odbyły się zajęcia malowania na szkle, robienia ozdób z filcu, kartkek urodzinowych dla Mariki chorej na białaczkę, maszkoty, ozdoby wyplatane ze sznurka, świeczniki w słoiku, kompozycje kwiatowe i efektowne bransoletki. Dużą popularnością cieszyły się: gigantyczna zjeżdżalnia dla dzieci, malowanie buziek, warsztaty kreatywne, pokazy ratownictwa czy pokazy taneczne ursynowskich szkół tańca.

W strefie sportowej dostępne były ergometry, ping pong i batuty a swoje umiejętności prezentowały szkoły tańca, judo i kickboxingu. Na zewnątrz na odwiedzających czekały atrakcje strefy wystawowej takie jak: symulator dachowania, retro motocykle i samochody, samochody i motory terenowe oraz camp serwisowy rodem z rajdu Dakar. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również smakołyki w strefie foodtracków, a wśród nich amerykańskie burgery, frytki świata, kozackie hot-dogi, chipsy i inne smażone przekąski.

Licytacje

Jak co roku największym zainteresowaniem cieszyły się licytacje wyjątkowych fantów ufundowanych przez sponsorów i licznych darczyńców. Do wylicytowania były m.in. kursy na prawo jazdy, kursy kroju i szycia, kursu języka angielskiego, pobyty w luksusowych hotelach, zabiegi kosmetyczne czy vouchery do restauracji.

Hikoki Power Tools Polska Sp. z o.o. dla WOŚP

Panowie też aktywnie uczestniczyli w licytacjach, szczególnie podczas licytacji instalacji gazowej firmy STAG oraz dwóch wiertarko-wkrętarek przekazanych przez firmę Hikoki Power Tools Polska Sp. z o.o.. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również vouchery przekazane przez firmę „Super Prezenty” – szczególnie przejażdżka super samochodami. W imieniu organizatorów pragniemy jeszcze raz podziękować wszystkim firmom za wsparcie tej szczytnej akcji.

Stag dla WOŚP

Kolejny rekord

Ursynowskie sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pobiły rekord. Przez całą niedzielę kilkuset wolontariuszy kwestowało na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla dzieci. W zbiórkę zaangażowały się  całe rodziny. Nic dziwnego, że zebrano bardzo dużo – ponad pół miliona złotych. W zbiórce nie przeszkodziły zamknięte sklepy i centra handlowe. Wielu wolontariuszy opowiadało, że tym razem to oni byli często poszukiwani przez mieszkańców, którzy specjalnie krążyli samochodami po Ursynowie by wrzucić datek do puszki.

mat. red.

Dodaj komentarz

Top