JESTEŚ TU
Home > Rodzaj narzędzi > Elektronarzędzia > Test szlifierki prostej DWT GS06-27LV

Test szlifierki prostej DWT GS06-27LV

Test szlifierki prostej DWT GS06-27LU

Szlifierka prosta firmy DWT o symbolu GS06-27LV przez kilka tygodni była testowana w warsztacie samochodowym Auto-Service przy pracach blacharskich i ślusarskich. Sprawdźmy zatem jak w praktyce sprawdziło się to urządzenie charakteryzujące się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny.

Test szlifierki prostej DWT GS06-27LU

Szlifierka DWT GS06-27LV testowana była przy naprawie blacharskiej klasycznego coupe Mazda 626 z 1991 roku. Przy zastosowaniu specjalnego frezu do metalu usuwane były zgrzewy schowane głęboko w podłużnicach. Z wykorzystaniem takiego samego zestawu naprawiane były również skorodowane fragmenty blach w miejscach trudno dostępnych dla szlifierki kątowej. Następnie urządzenie wyposażone we wspomniany frez stosowane było do wstępnego wygładzania spawów. Podłużnice są to elementy karoserii, które w nadwoziach samonośnych zastąpiły ramy. To odpowiednio ukształtowane profile wytłoczone z grubszej blachy usztywniające podłogę samochodu. W przypadku Mazdy w otwory w podłużnicach są głęboko wpuszczone i zgrzane uszy mocujące przedni pas karoserii. Właśnie do usunięcia tych zgrzewów szczególnie przydatna okazała się testowana szlifierka.

Test szlifierki prostej DWT GS06-27LU

Wszystkie prace dzięki tej szlifierce wykonuje się szybko i przy stosunkowo niskiej temperaturze. Wydłużona głowica szlifierki spełnia również rolę praktycznego uchwytu. Pokryta specjalną gumą pozwala na precyzyjne operowanie urządzeniem, nawet w podwyższonej temperaturze przy dłuższej pracy. Szlifierka ma płynną regulację prędkości obrotowej w zakresie 15000 do 27000 obr/min. Przy takich obrotach frezy korundowe zużywają się zdecydowanie wolniej. Co istotne turbina chłodząca silnik ma taki wydatek, że praktycznie uniemożliwia dostanie się opiłków do wnętrza.

Test szlifierki prostej DWT GS06-27LU

Szlifierka DWT GS06-27LV doskonale sprawdziła się przy wszystkich wykonywanych pracach. Pracownicy warsztatu ocenili ją bardzo dobrze i z chęcią widzieli by ją wśród wyposażenia swojego warsztatu. Przy najbliższych planach zakupowych kierownictwo warsztatu rozważy zakup tej szlifierki, szczególnie z uwagi na jej przystępną cenę.

Test szlifierki prostej DWT GS06-27LU
Test szlifierki prostej DWT GS06-27LU
Specyfikacja techniczna DWT GS06-27LV
Moc nominalna 600 [W]
Prędkość obrotowa bez obciążenia 12000-27000 [obr/min]
Regulacja prędkości TAK
Wewnętrzna średnica wrzeciona 10 [mm]
Tuleja zaciskowa 6 [mm]
Waga 1,68 [kg]
Ciśnienie akustyczne 83 [dB(A)]
Moc akustyczna94 [dB(A)]
Obciążenie wibracjami 2,25 [m/s2]
Test szlifierki prostej DWT GS06-27LU
Test szlifierki prostej DWT GS06-27LU

Testowany sprzęt można zakupić w sklepie internetowym www.twoje-narzedzia.pl

Warsztat w którym testowano urządzenie to Auto-Service Wojciecha i Macieja Rostkowskich w Warszawskim Wawrze, ul. Wał Miedzeszyński 160, zajmujący się kompletną mechaniką, od remontów silników, skrzyń biegów, napraw podwozi do usuwania drobnych usterek typu urwana klamka, podłokietnik czy lusterko.

mat. RED.

Dodaj komentarz

Top