JESTEŚ TU
Home > Rodzaj narzędzi > Narzędzia dla majsterkowiczów > Termo-detektor UniversalTemp dla majsterkowiczów

Termo-detektor UniversalTemp dla majsterkowiczów

Termo-detektor UniversalTemp dla majsterkowiczów

Bosch UniversalTemp pomaga użytkownikom w szybki, łatwy i komfortowy sposób mierzyć temperaturę powierzchni. Urządzenie mierzy temperatury od –30 do +50 stopni Celsjusza, wykorzystując zasadę pomiaru w podczerwieni. Jest to jedno z urządzeń o największym zakresie mierzonych temperatur dostępnych na rynku.

UniversalTemp radzi sobie z typowymi zadaniami takimi jak sprawdzenie równomiernej mocy grzewczej grzejników czy też wykrywanie strat energii spowodowanych niedostateczną izolacją, ale pomoże także w sprawdzeniu, czy np. kamień do pizzy osiągnął właściwą temperaturę pieczenia. UniversalTemp pomaga oszczędzać energię i jest gotowy do pracy w parę chwil. Urządzenie posiada trzy tryby pomiaru. Każdy z nich przypisany jest do określonej kategorii materiałów. Tryby te uwzględniają emisyjność (emisję ciepła) danej powierzchni w czasie pomiaru w podczerwieni. Dzięki temu możliwe jest bardziej precyzyjne określenie temperatury powierzchni różnych materiałów, takich jak beton, granit, laminaty, piasek, korek, porcelana czy szkło. Dołączona do urządzenia lista materiałów pomaga wybrać prawidłowy tryb pracy. 

Termo-detektor UniversalTemp dla majsterkowiczów
Termo-detektor UniversalTemp dla majsterkowiczów

Łatwa obsługa, szybki wynik pomiaru

Wynik pomiaru wskazywany jest na podświetlonym wyświetlaczu o czarnym tle, co znacząco poprawia jego czytelność. Na wyświetlaczu można odczytać aktualną oraz poprzednio zmierzoną wartość. Dodatkowo użytkownicy mogą zobaczyć, czy pomiar jest w toku, sprawdzić stan naładowania baterii oraz upewnić się, który tryb pomiaru jest aktualnie aktywny.

Termo-detektor UniversalTemp dla majsterkowiczów
Termo-detektor UniversalTemp dla majsterkowiczów

Aby wykonać pomiar, użytkownik musi wybrać żądany tryb, naciskając przycisk „Mode” na wyświetlaczu, ustawić urządzenie prostopadle do badanej powierzchni i rozpocząć pomiar za pomocą wygodnego w obsłudze włącznika. Przy naciśniętym włączniku urządzenie wykonuje pomiar ciągły temperatury powierzchni, na którą pada wiązka światła podczerwonego i stale wyświetla zmierzoną wartość. Umożliwia to określenie minimalnej i maksymalnej temperatury dla danej powierzchni, np. w celu wykrycia mostków termicznych czy sprawdzenia równomiernej mocy grzania grzejników.

Urządzenie UniversalTemp jest dostępne w sprzedaży.

mat. BOSCH

Top