JESTEŚ TU
Home > Aktualności > Tagi spoga+gafa wracają z przytupem w 2022 roku

Tagi spoga+gafa wracają z przytupem w 2022 roku

spoga+gafa 2022
W dniach 19 – 21 czerwca 2022 roku, po długiej przerwie związanej z koronawirusem, ponownie swoje podwoje otworzyły największe targi ogrodnicze na świecie – spoga+gafa. W tegorocznej edycji targów w Kolonii udział wzięło około 1000 wystawców z 52 krajów. 25 tysięcy odwiedzających ze 112 krajów mogło zapoznać się z najnowszymi produktami i nowoczesnymi rozwiązaniami z branży ogrodniczej.

Pomimo dość powściągliwego podejścia azjatyckich producentów do przyjazdów do Europy, targi spoga+gafa 2022 pod względem liczby wystawców osiągnęły poziom sprzed pandemii. Potwierdza to obecność w Kolonii czołowych rynkowych graczy. Jak zwykle targi zdominowali europejscy przedstawiciele branży ogrodniczej. Najważniejsi producenci i dealerzy z kluczowych krajów takich jak: Belgia, Niemcy, Francja, Włochy, Holandia i Hiszpania zaprezentowali swoje najnowsze produkty i rozwiązania. Nie zabrakło też przedstawicieli z innych kontynentów. Swoje stoiska wystawiły m.in. firmy z Australii, Nowej Zelandii, Izraela, Kanady, Wielkiej Brytanii czy USA. Udział odwiedzających z zagranicy wzrósł do 67 procent (W 2019 r. było to 65%).

Wystawcy biorący udział w tegorocznej edycji targów spoga+gafa byli pod wielkim wrażeniem ilości i jakości zaprezentowanych produktów i usług. Ponad dwuletnia przerwa w targach została dobrze wykorzystana na dalszy rozwój tej imprezy. Z dużym uznaniem spotkała się platforma 365-day, która będzie wspierać zieloną branżę przez cały rok.

Koncentracja na zrównoważonym rozwoju

Zgodnie z oczekiwaniami tegoroczny temat przewodni „Zrównoważone ogrody” był wszechobecny w halach. Szczególny nacisk położono na ekologię oraz prezentację trwałych produktów wielokrotnego użytku oraz na efektywne wdrażanie energii i wody w ogrodzie we wszystkich segmentach. W ten sposób po raz kolejny targi spoga+gafa potwierdziły, że są doskonała platformą tematyczną i wyznacznikiem trendów w zielonym przemyśle.

Industry Garden Association e.V. (IVG), sponsor branżowy spoga+gafa, również był zadowolony z wyników targów: „Cieszymy się, że w końcu targi odbyły się ponownie w Kolonii. Dobrze było móc nawiązać osobisty kontakt i znowu uścisnąć ludziom ręce. Może było tu nieznacznie mniej gości niż przed pandemią, ale ich jakość była znowu na najwyższym poziomie. To jest dla nas najważniejsza rzecz – potwierdziła Anna Hackstein, dyrektor wykonawczy IVG.

Wyniki spoga+gafa 2022 napawają optymizmem i już rośnie oczekiwanie na kolejną edycję w 2023 r. którą tak dopasowano aby, goście Global DIY Summit w Berlinie, organizowanych w dniach 14-16 czerwca 2023 r., mogli od razu zaplanować swoją bezpośrednią dalszą podróż do Kolonii, ponieważ targi spoga+gafa 2023 odbędą się od w dniach 18 – 20 czerwca 2023 roku.

Top