JESTEŚ TU
Home > Rodzaj narzędzi > Narzędzia dla instalatorów > Szybkie i bezdotykowe wykrywanie napięcia przy użyciu nowości od firmy Wiha

Szybkie i bezdotykowe wykrywanie napięcia przy użyciu nowości od firmy Wiha

W przypadku konieczności zlokalizowania przewodów pod napięciem, przerw i pęknięć w kablach, bądź innego rodzaju źródeł usterek, potrzebne jest odpowiednie narzędzie. Wybór narzędzia do takich zadań jest prosty: próbnik napięcia, którym można jednocześnie lokalizować i testować zmienne pola elektryczne.

Firma Wiha ponownie rozszerzyła swój asortyment ręcznych narzędzi elektrycznych o urządzenie, którego zadaniem jest pomoc w przeprowadzeniu takich czynności. Nowy jednobiegunowy i bezdotykowy próbnik napięcia Wiha Volt Detector wyposażony jest w specjalne funkcje, które oferują użytkownikom wiele możliwości. Jego podstawową funkcją jest szybkie określenie obecności napięcia (lub jego braku), jego rozkładu oraz wielkości.

Wiha Volt Detector

Obsługa urządzenia jest bardzo prosta: świecąca zielona dioda LED wskazuje gotowość do pracy po włączeniu. Optyczny lub akustyczny sygnał informuje czy występuje zmienne pole elektryczne i jaką ma ono wielkość. W przypadku obecności napięcia jest ono mierzone, a światło diody może mieć kolor od niebieskiego, poprzez pomarańczowy, aż po czerwony (odpowiednio oznaczając słabe, średnie lub duże napięcie). Dodatkowo przyrząd przeznaczony jest do szerokiego zakresu pomiarowego od 12 V AC do 1000 V AC, co maksymalizuje elastyczność użytkowania. Końcówka pomiarowa jest dopasowana do różnych rozwiązań stosowanych na całym świecie, pozwala więc na bezproblemowe sprawdzanie napięcia w przypadku wszystkich rodzajów gniazdek.

Wiha Volt Detector

Zintegrowane mocne światło LED zapewnia optymalne oświetlenie przy słabej widoczności i pozwala na korzystanie z przyrządu również jako latarki.

Praktyczne rozmiary i klips mocujący sprawiają, że wskaźnik napięcia Volt Detector można bez problemu mieć przez cały czas przy sobie.

mat. WIHA

Top