JESTEŚ TU
Home > Aktualności > STIGA podbija rynek urządzeń ogrodowych technologią E-Power

STIGA podbija rynek urządzeń ogrodowych technologią E-Power

Ruszył nowy sezon ogrodniczy, a w nim STIGA, marka ze stuletnią tradycją, obecna w 70 krajach na całym świecie, jak zawsze pomaga pasjonatom zieleni realizować swoje ogrodnicze pasje. W tym roku firma oferuje swoim klientom nową gamę nowoczesnego sprzętu akumulatorowego opartego na opatentowanej technologii E-Power. Niezwykle wydajne, ciche, wytrzymałe i łatwe w użyciu, niezastąpione podczas wszelkich prac w ogrodzie.

Urządzenia zasilane akumulatorowo stały się trendem, który bardzo szybko rozwija się w branży ogrodniczej. W 2020 r. jedną trzecią europejskiego rynku stanowiły właśnie akumulatorowe urządzenia ogrodowe, przewyższając tradycyjne urządzeniaelektryczne. Przewiduje się, że w 2022 r. rozwiązania akumulatorowe wyprzedzą tradycyjne maszyny wyposażone w silniki spalinowe.

Mając na uwadze zmiany zachodzące na rynku, STIGA oferuje nowoczesne narzędzia akumulatorowe dostępne w trzech gamach, w zależności od potrzeb danego użytkownika i wymagań jego ogrodu: Essential (seria 100) – opracowana specjalnie dla początkujących ogrodników oraz tych, którzy chcą szybko i łatwo uzyskać oczekiwany efekt, Experience (seria 500 i 700) – do bardziej doświadczonych ogrodników oraz zróżnicowanych, intensywniejszych i trudniejszych zadań, oraz Expert (seria 900), czyli nasze najmocniejsze i najbardziej funkcjonalne urządzenia do pracy w ogrodzie spełniające wymagania profesjonalnych ogrodników. Nowoczesny sprzęt z każdej z tych serii pozwala dotrzeć użytkownikowi w każdy zakątek ogrodu bez plączących się kabli i hałasu czy emisji spalin, jaki towarzyszy pracy urządzeń spalinowych. Ponadto narzędzia akumulatorowe są ekologiczne i bardzo efektywne – najbardziej wydajne kosiarki pozwalają na skoszenie nawet do 1 300 m2 trawnika na jednym ładowaniu.

– Nasze akumulatory E-Power testowane są w trudniejszych warunkach, niż wymaga tego standard branżowy – sprawdzamy je podczas 600 pełnych cykli ładowania, co odpowiada użytkowaniu sprzętu przez ponad dziesięć sezonów. To daje użytkownikowi pewność, że jego sprzęt posłuży mu przez lata. Dodatkowo na wyjątkową efektywność naszych akumulatorów E-Power wpływa zastosowanie w nich mikroprocesora, który rozpoznaje współpracujące urządzenie i optymalizuje jego wydajność – dany akumulator może więc służyć w innym sprzęcie z gamy – podkreśla Łukasz Wiliński, specjalista ds. technicznych w STIGA.

STIGA nieustannie inwestuje w technologię, a dzięki prowadzonym ciągłym pracom badawczo-rozwojowym w zakresie elektroniki modułowej, firma wyznacza nowe trendy na rynku urządzeń ogrodniczych. Każdego roku zakres zastosowań będzie rozszerzany, aby sprostać zmieniającym się potrzebom klientów.

W asortymencie akumulatorowym STIGA znajdują się zarówno kosiarki, jaki i roboty koszące, traktory, podcinarki i kosy, pilarki, podkrzesywarki, sekatory, dmuchawy czy urządzenia wielofunkcyjne – wszystko, co potrzebne jest, by ogród był piękny, zadbany i przez cały sezon cieszył jego użytkowników, stanowiąc miejsce do relaksu z rodziną i znajomymi.

mat. STIGA

Top