JESTEŚ TU
Home > Rodzaj narzędzi > Elektronarzędzia > SILVERLINE Frezarka górnowrzecionowa 2050 W

SILVERLINE Frezarka górnowrzecionowa 2050 W

Frezarka Silverline
Każdy, kto lubi sam wykonywać większe lub mniejsze prace w swoim przydomowym warsztacie zdecydowanie powinien zaopatrzyć się we frezarkę górnorzecionową. To niezwykle wszechstronne urządzenie, jest przeznaczone do obróbki drewna, metalu oraz tworzyw sztucznych, a także płyt gipsowo-kartonowych. Maszynę tą doceniają szczególnie miłośnicy stolarstwa.

Frezarka to elektryczna następczyni znanego od wieków dłuta. W wielu pracach sprawdzi się lepiej niż mniej dokładna szlifierka. Służy głownie do precyzyjnej obróbki drewna, zwłaszcza do elementów o większej długości – desek, listew, płyt. Można nią profilować krawędzie, robić wręby albo artystyczne dekoracyjne wycięcia.

Frezarka górnowrzecionowa – zastosowanie

Jak sama nazwa wskazuje we frezarce górnowrzecionowej,  pionowe wrzeciono znajduje się powyżej blatu stołu. Za pomocą frezów można tworzyć różnego rodzaju rowki, nadawać kształt kantom np. zaokrąglać je oraz wyfrezować okrągłe, podłużne, czy też krzywe kształty. Stosując odpowiednie frezy można nawet stworzyć napisy lub reliefy. Najczęściej jednak wykorzystywana jest przez stolarzy do produkcji mebli. Wykorzystują je także budowlańcy podczas prac wykończeniowych.

Frezarka górnowrzecionowa Silverline

Frezarka górnowrzecionowa staje się nieodzownym elementem każdego, mniejszego lub większego warsztatu, dlatego też i marka Silverline posiada takie urządzenia w swojej bogatej ofercie produktów dla warsztatów. Producent oferuje kilka wariantów tych urządzeń. Na szczególna uwagę zasługuje model wyposażony w silnik o mocy 2050W, dzięki któremu, frezarka górnowrzecionowa oferuje odpowiednią moc potrzebną do bezproblemowej obróbki drewna, produkcji mebli czy wyposażania kuchni. Dostarczana jest z pięcioma różnymi tulejami i szeroką gamą bitów. Wyposażona została w poręczną funkcję łagodnego startu, co zapewnia wystarczającą moc, jednocześnie minimalizując nieprzewidywalne, mimowolne ruchy narzędzia. Prędkość frezarki można regulować za pomocą pokrętła sterującego, co jest nieodzowne przy wykonywanie szeregu zadań, w których wymagana jest określona ilość mocy. Ma to znaczenie szczególnie przy obróbce specyficznych elementów lub wykończeń. Zakres regulacji prędkości obrotowej tego urządzania wynosi od 6.000 aż do 24.000 obr./min

Frezarka górnowrzecionowa Silverline

Głębokość cięcia wgłębnego jest również regulowana dzięki precyzyjnemu pokrętłu regulacyjnemu, pozwalającemu na wybór głębokości w zakresie od 0 do 50 mm. Dzięki blokadzie wrzeciona wstawianie i wyjmowanie bitów jest czynnością prostą i bezpieczną, zapobiega ona bowiem obracaniu się wrzeciona, a także zapobiega przypadkowemu włączeniu maszyny.

Frezarka górnowrzecionowa Silverline

Ponadto, dzięki przyciskowi bezpieczeństwa, przypadkowe włączenie narzędzia jest mało prawdopodobne, należy bowiem nacisnąć go jednocześnie z przełącznikiem łagodnego rozruchu. Rozwiązanie to zapobiega uszkodzeniu obrabianego przedmiotu a w szczególności obrażeniom użytkownika.

Zawartość pudełka

  • Frezarka
  • 5 Tuleji – 1/2″, 1/4″, 8, 10 i 12 mm
  • Prowadnica równoległa
  • 5 Frezów
  • Para szczotek węglowych
  • Klucz
  • Instrukcja obsługi

mat. Silverline

Dodaj komentarz

Top