JESTEŚ TU
Home > Aktualności > Profesjonaliści wierni zakupom stacjonarnym

Profesjonaliści wierni zakupom stacjonarnym

Skłep PGN
Informacja prasowa z raportu Instytutu Keralla Research „Narzędzia i Elektronarzędzia – Aktualne Praktyki Zakupowe Profesjonalistów i Potencjał Marek” – kwiecień 2019
Dla większości zawodowców Internet to główne źródło informacji, ale w przypadku zakupów najpopularniejsze są wciąż tradycyjne kanały – wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Keralla Research wśród użytkowników profesjonalnych elektronarzędzi.

Jeśli chodzi o wybór elektronarzędzi, profesjonaliści często polegają na własnym doświadczeniu, jednak jak się okazuje, nie zawsze jest ono wystarczające. Fachowcy oczekują przede wszystkim informacji o możliwości przetestowania nowych narzędzi i elektronarzędzi (takie zdanie ma blisko 70 proc. z nich), a dobrą do tego okazją są pokazy elektronarzędzi. Jak podkreślają profesjonaliści, często nie biorą oni udziału w takiej formie promocji sprzętu nie ze względu na brak zainteresowania pokazami, ale dlatego, że nie mają wiedzy o tym kiedy i gdzie pokazy są organizowane.

fot. HANMAR Warszawa

Jak wynika z badań Instytutu Keralla Research, potrzebnych informacji zawodowcy najczęściej szukają za pośrednictwem wyszukiwarki internetowej (82,1 proc.), a także bezpośrednio ze strony producentów – tam wiedzę branżową pozyskuje 73,1 proc. fachowców. Portale społecznościowe pełnią już nie tylko rolę służącą wymianie informacji między użytkownikami elektronarzędzi, ale coraz częściej profesjonaliści czerpią z nich wiedzę zawodową, dotyczącą między innymi wyboru sprzętu i wykorzystania pełni jego możliwości. Media społecznościowe to też dobry sposób na dotarcie do fachowców z informacjami, których potrzebują – na przykład o planowanych pokazach elektronarzędzi.

Czy taka popularność Internetu jako źródła wiedzy oznacza, że dominuje on również jako kanał sprzedaży? Okazuje się, że choć profesjonaliści szukają w sieci informacji, ostatecznie elektronarzędzia najczęściej kupują w stacjonarnych punktach sprzedaży. Możliwość sprawdzenia ergonomii sprzętu, a także uruchomienie go przed zakupem to nadal istotne przewagi sklepu stacjonarnego, stąd wyłącznie w takich puntach zaopatruje się aż 77,3 proc. zawodowców.

Raport Managerski Z Badania W Firmach „Narzędzia i Elektronarzędzia – Aktualne Praktyki Zakupowe Profesjonalistów i Potencjał Marek 2019”.
Raport Managerski Z Badania W Firmach „Narzędzia i Elektronarzędzia – Aktualne Praktyki Zakupowe Profesjonalistów i Potencjał Marek 2019”.

Keralla Research Instytut Badań i Rozwiązań B2B
www.keralla.pl

Dodaj komentarz

Top