JESTEŚ TU
Home > Aktualności > Prezes Zarządu Metabo, Horst W. Garbrecht objął równolegle stanowisko Dyrektora Operacyjnego w KOKI Holdings w Europie.

Prezes Zarządu Metabo, Horst W. Garbrecht objął równolegle stanowisko Dyrektora Operacyjnego w KOKI Holdings w Europie.

Horst Garbrecht został Dyrektorem Operacyjnym (COOE) KOKI Holdings w Europie, japońskiej matki spółki Metabo. Przyjął tę rolę równolegle ze swoją funkcją Prezesa Zarządu Metabo GmbH z siedzibą w Nürtingen.

Elektronarzędzia HiKOKI były znane pod marką Hitachi do października 2018 r. Zmiana nazwy była wynikiem oddzielenia się KOKI Holdings od japońskiego koncernu Hitachi. Europejska siedziba KOKI Holdings zostanie założona w Nürtingen, dzięki czemu będzie domem w Europie dla swoich dwóch głównych marek: HiKOKI i Metabo. Kluczowe funkcje HiKOKI w Europie będą rozwijane w Nürtingen. Wykorzystane zostaną również efekty synergii z istniejącą strukturą Metabo. Wszystkie niezależne spółki HiKOKI z siedzibąw Europie zachowają swoją niezależność.

Młoda marka z bogatą historią

„HiKOKI być może jest stosunkowo młodą marką, ale stoi za nią 70-letnie doświadczenie Hitachi Power Tools”, mówi Garbrecht. „Japończycy, podobnie jak my Niemcy, od dziesięcioleci cieszą się znakomitą reputacją, jeśli chodzi otechnologię elektronarzędzi. HiKOKI, jeszcze jako Hitachi, zyskało sobierenomę w dziedzinie Elektronarzędzi wykorzystywanych w przemyśle budowlanym. Narzędzia, takie jak ciężkie młoty udarowe i gwoździarki HiKOKI, są od tego czasu uważane za najlepsze, jakie rynek ma do zaoferowania w tej dziedzinie. Dlatego z niecierpliwością czekam nie tylko na dalszy rozwój marki Metabo, ale również na dołożenie wszelkich starań, aby wykorzystać imponującą historię Hitachi Power Tools do zbudowania pomyślnej przyszłości dla HiKOKI w Europie”, mówi nowy COOE.

Koki Holdings Co., Ltd

Przemysł budowlany w centrum zainteresowania HiKOKI

„W Metabo skupiamy się na obróbce metalu i przemyśle metalowym, a także na branży budowlanej i renowacyjnej. Dla tych głównych grup docelowych oferujemy – obok szerokiej gamy popularnych elektronarzędzi – specjalistyczne narzędzia i rozwiązania dostosowane do potrzeb użytkowników końcowych. To samo odnosi się do HiKOKI, ale skupia się bardziej na branży budowlanej. Pod tym względem Metabo i HiKOKI doskonale się uzupełniają, mimo że w obszarze wspólnych elektronarzędzi nakładają się na siebie”, mówi Garbrecht, który przewiduje również ściślejszą współpracę obu marek w Europie w celu wzmocnienia pozycji Grupy jako całości. „Do pewnego stopnia zbliżamy się geograficznie i organizacyjnie”, wyjaśnia Garbrecht. „Pozostaje jednak faktem, że obie marki działają niezależnie na rynku i będą nadal rozwijać własne DNA.
Wierzymy, że przyniesie to większe korzyści naszym klientom, oferując dwie wyróżniające się i silne marki dostarczające zróżnicowane rozwiązania w zakresie elektronarzędzi.
Z niecierpliwością oczekujemy rozwoju Nürtingen jako siedziby dwóch marek w Europie, będącej europejską siedzibą KOKI Holdings. Będzie to również oznaczać pewną modernizację centrali Metabo, co przyniesie Nürtingen wiele korzyści, w tym szereg nowych miejsc pracy i dodatkowych możliwości rozwoju kariery dla naszych wspólnych pracowników”.

Inżynier i Menadżer

Garbrecht rozpoczął swoje życie zawodowe w firmie Mercedes, studiował inżynierię mechaniczną i energetykę na Uniwersytecie w Esslingen, a następnie w 1992 roku rozpoczął karierę w przemyśle elektronarzędziowym u producenta Festool. Później przeniósł się do szwedzkiego producenta maszyn Atlas Copco i był Prezesem Zarządu AEG Milwaukee, członka Grupy TTI. Jest Prezesem Zarządu Metabo od 2009 roku, gdzie zainicjował zmianę strategii opartą na skupieniu się na rozwoju produkcji, dystrybucji urządzeń i rozwiązań dla profesjonalnych użytkowników w rzemiośle i przemyśle. Metabo stale rozwijało się pod jego kierownictwem i przeszło do czołówki technologicznej w kluczowym obszarze rozwoju elektronarzędzi zasilanych akumulatorowo. Garbrecht jest również Członkiem Zarządu KOKI Holdings, od października jako COOE/Senior Vice President.

„Poszukiwaliśmy najlepszego kandydata na stanowisko COOE. Na szczęście nie musieliśmy iść zbyt daleko, ponieważ mieliśmy go już w KOKI Holdings”, wyjaśnia Atsushi Morisawa, Prezes Zarządu KOKI Holdings. „Z jego technicznym zapleczem inżynierskim, wieloletnim doświadczeniem w branży i poza nią oraz wyjątkowymi umiejętnościami zarządzania, Horst Garbrecht jest ważnym graczem na rynku. Wszystko to czyni go idealnym COOE dla KOKI Holdings”.

mat. HiKOKI

Top