JESTEŚ TU
Home > Aktualności > KRAUSE zwiększa inwestycję i podwaja powierzchnię produkcyjną w Polsce

KRAUSE zwiększa inwestycję i podwaja powierzchnię produkcyjną w Polsce

KRAUSE zwiększa inwestycję i podwaja powierzchnię produkcyjną w Polsce

Ruszyła produkcja w nowej fabryce firmy KRAUSE w Polsce. Inwestycja, której całkowity koszt szacowany jest na 30 mln złotych, podwaja obecną powierzchnię produkcyjną świdnickiego zakładu, która do tej pory wynosiła 10 tyś. m2. Produkcja wysokiej jakości sprzętu do pracy na wysokości wykorzystuje nowoczesne technologie oraz zautomatyzowane linie produkcyjne, przy których docelowo zatrudnienie znajdzie ok. 100 osób.

Zgodnie z zapowiedzią prezesa zarządu niemieckiej spółki Guentera Krause z kwietnia ubiegłego roku, inwestycja w nową fabrykę w Polsce stała się faktem. Rozbudowa świdnickiego zakładu jest kontynuacją decyzji o zlokalizowaniu w naszym kraju pierwszej hali produkcyjnej, która z powodzeniem działa od 2008 r. Jej efektywność oraz wydajność, jak również wykwalifikowana załoga i położenie geograficzne blisko rynków zbytu sprawiły, że kierownictwo grupy KRAUSE zdecydowało się na rozbudowę pierwotnej inwestycji.

KRAUSE zwiększa inwestycję i podwaja powierzchnię produkcyjną w Polsce

– Rozwój świdnickiego zakładu jest jednoznacznym potwierdzeniem słuszności podjętej przed laty decyzji. Docenione zostały kompetencje oraz doświadczenie naszych specjalistów, które teraz będą służyły nowej hali produkcyjnej. Stawiamy na nowoczesne technologie produkcji, które w dużej mierze opierać się będą na w pełni zautomatyzowanych liniach oraz zrobotyzowanych stanowiskach pracy. Zwiększamy asortyment wytwarzanych wyrobów, rozwijając tym samym nowe kompetencje nie tylko w Polsce, ale i w ramach całej grupy KRAUSE – wyjaśnia Tomasz Kotowski, Dyrektor Generalny KRAUSE Sp. z o.o.

KRAUSE zwiększa inwestycję i podwaja powierzchnię produkcyjną w Polsce

Nie oznacza to jednak, że praca w nowym zakładzie odbywać się będzie bez udziału człowieka. Zatrudnienie już znaleźli lub za chwilę znajdą specjaliści nowoczesnych technologii spawalniczych, które są szeroko wykorzystywane w procesie produkcyjnym. Poszukiwani są także doświadczeni operatorzy maszyn oraz automatycy, którzy bezpośrednio nadzorować będą produkcję. Pracodawca zapewnia szkolenia oraz inwestuje w rozwój zarówno obecnych pracowników, jak i przyszłej załogi. Docelowa ilość miejsc pracy w nowej hali ma wynosić ok. 100.

KRAUSE zwiększa inwestycję i podwaja powierzchnię produkcyjną w Polsce

Za dynamiczny rozwój inwestycji, polski oddział grupy KRAUSE otrzymał właśnie nagrodę gospodarczą regionu Świdnicki Gryf. Statuetkę z rąk Beaty Moskal-Słaniewskiej, Prezydent Miasta Świdnicy, odebrał podczas uroczystej gali Tomasz Kotowski, a sama Pani Prezydent tak podsumowała dotychczasową działalność firmy:

– Firma KRAUSE jest obecna w Świdnicy już od wielu lat. To dobry pracodawca, to również świetny producent, którego wyroby znane są w Polsce, Europie i na świecie. Bardzo się cieszę, że firma podjęła trud budowy nowej hali, tworząc w ten sposób nowe miejsca pracy. Cieszę się także, że kondycja firmy jest tak dobra, że produkty, które są tu w Świdnicy wytwarzane znajdują nowych nabywców. Chcę także podkreślić, że firma KRAUSE to podmiot, który jest aktywny w życiu społecznym miasta, między innymi poprzez wieloletnie już uczestnictwo jako współorganizator i sponsor w Rajdzie Świdnickim KRAUSE, który jest jednym z etapów Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

KRAUSE zwiększa inwestycję i podwaja powierzchnię produkcyjną w Polsce

Nowa hala produkcyjna jest wsparciem dla całej grupy KRAUSE, która wraz z rozwojem specjalistycznych branż w Europie, otrzymuje coraz więcej zamówień na wysokiej jakości sprzęt do pracy na wysokości oraz indywidualnie projektowane konstrukcje wykorzystywane w przemyśle.

mat. Krause

Dodaj komentarz

Top