JESTEŚ TU
Home > Rodzaj narzędzi > Narzędzia dla instalatorów > Kamera inspekcyjna Silverline HD WiFi

Kamera inspekcyjna Silverline HD WiFi

kamera inspekcyjna silverline
Kamery inspekcyjne to urządzenia, które zostały docenione przez liczne grono mechaników samochodowych, hydraulików, elektromonterów i przedstawicieli wielu innych zawodów. Czasem urządzenia te przydają się także majsterkowiczom, którzy chcieliby zajrzeć w miejsca bardzo trudno dostępne. Jednym z ciekawszych rozwiązań jakie się pojawiły na rynku jest kamera inspekcyjna HD WiFi Silverline.

Rozwój kamer inspekcyjnych w ostatnich latach bardzo przyśpieszył, a ceny tych urządzeń znacznie spadły. To, co kiedyś było dostępne jedynie dla profesjonalnych warsztatów samochodowych, dziś dostępne jest niemalże dla każdego. Za pomocą takiej kamerki możemy obejrzeć stan zawieszenia bez zdejmowania koła albo sprawdzić stan części umieszczonych głęboko pod maską. Przyda się też w domu, gdy trzeba sprawdzić, czy coś nie wpadło za szafę, czy nie przecieka pralka, a nawet do obejrzenia przewodów kanalizacyjnych.

Ale to nie wszystko. Najnowsze kamery inspekcyjne pozwalają też na zrobienie zdjęcia a nawet nakręcenie filmu dokumentującego przeprowadzanych obserwacji. Dzięki nim oszczędzamy czas, który musielibyśmy poświęcić na demontaż części.

W zależności od specyfiki wykonywanego zadania może się okazać, że klasyczna, przewodowa kamera inspekcyjna nie jest sprzętem o wystarczających możliwościach. Warto szukać modeli bezprzewodowych, w których wyświetlacz może być oddzielony od przewodu prowadzącego z rękojeścią, co pozwala na swobodne manipulowanie nieco mniejszym zestawem i nie zmusza do skupiania się na oglądanym obrazie w trybie rzeczywistym przez operatora.

Jednym z ciekawszych urządzeń tego typu, jakie pojawiły się ostatnio na rynku, jest kamera inspekcyjna Silverline HD WiFi, która umożliwia podgląd, nagrywanie i udostępnianie obrazu wideo na urządzeniach smart takich jak tablety czy smartfony w rozdzielczości 1080 x 720 pikseli.

Kamera Silverline przekazuje obraz z wodoodpornego obiektywu HD zamkniętego w bardzo cienkiej 9 mm głowicy, umieszczonego na mocnym, wodoszczelnym i elastycznym przewodzie o długości 1m. Jasność obiektywu może być regulowana w zależności od potrzeby, ponadto posiada on wbudowany oświetlacz LED.

Urządzenie bezprzewodowo łączy się na odległość do 10 m z urządzeniami z oprogramowaniem iOS oraz Android, dzięki użyciu kompatybilnej aplikacji HD WifiCam App, dostępnej na App Store oraz Google Play Store. Sygnał WiFi generowany w urządzeniu może docierać do wielu urządzeń na raz, co pozwala na jednoczesny odbiór obrazu przez kilku użytkowników. Aplikacja jest łatwa i intuicyjna w użyciu. Umożliwia zarówno podgląd jak i robienie zdjęć czy filmów, które są przechowywane w urządzeniu przenośnym.

Bardzo przydatny jest również regulowany uchwyt na telefon, który umożliwia przymocowanie smartfona do rękojeści kamery.

Dołączone do kamery akcesoria obudowy obiektywu są łatwe w instalacji i pozwalają na wykonywanie różnorodnych zadań.

Dane techniczne:

Transmisja danych2400 – 2483,5 Mhz
Wymiary elastycznego przewodu9 mm
Liczba efektywnych pikseli1080 x 720
WykończeniePlastikowe, uchwyt TPR
Czujnik obrazu1/9-inch CMOS
Min. oświetlenie0Lux
Waga0,215 kg
Format wideoPAL / NTSC
Kąt widzenia50
Poziom wodoodpornościIP67 (przewód i obiektyw)

Zawartość pudełka:

  •     1 x kamera inspekcyjna
  •     1 x hak i lusterko
  •     1 x uchwyt na telefon
  •     1 x instrukcja obsługi

Dodatkowe informacja na stronie producenta https://www.silverlinetools.com/pl-PL/

mat. Silverline

Dodaj komentarz

Top