JESTEŚ TU
Home > Aktualności > Jesienią odkryj swój balkon i taras na nowo

Jesienią odkryj swój balkon i taras na nowo

Ciepłe dni powoli się kończą, ale nie musi oznaczać to końca fascynacji ogrodem. To doskonały czas, aby zająć się balkonem czy tarasem i odkryć go na nowo – wprowadzić kwiaty w jesiennych kolorach, zasadzić rośliny cebulowe czy w końcu zadbać o odpowiedni nastrój.

JESIENNE KOLORY W DONICACH

Nasz przydomowy zakątek może być interesujący i barwny, nawet gdy na dworze panują niższe temperatury. Jesienią popularne są wrzosy, chryzantemy czy żurawki. Uwagę przykuwają ich gęste kwiatostany i intensywne kolory, które można dowolnie komponować. Kwitną aż do późnej jesieni i poradzą sobie nawet z niższymi temperaturami. Kompozycję można urozmaicić dodając różnej wielkości donice, duże stojące na ziemi i mniejsze. Dobrym rozwiązaniem będzie donica na kwiaty z seriiClickUp! (cena sugerowana 67,50 zł), która wyniesie rośliny na nowy poziom. Donica o średnicy 25 cm posiada odprowadzenie wody zabezpieczające roślinę przed przelaniem. Montujemy ją na specjalnym, stabilnym trzonku, który jest umieszczony na przykład w większej stojącej donicy. Dzięki łącznikowi zatrzaskowemu, łączenie i rozłączanie elementów jest bardzo proste.

CZAS NA ROŚLINY CEBULOWE

Jesień to doskonały moment, aby pomyśleć również o posadzeniu roślin cebulowych kwitnących wczesną wiosną. Posadźmy w donicach np. cebulki krokusów, tulipanów czy czosnku ozdobnego, a wczesną wiosną nasz balkon zakwitnie na nowo. Pomocna do tego typu prac będzie sadzarka do cebul kwiatowych (cena sugerowana 57,60 zł), dzięki której w wygodny sposób wykonasz otwory w glebie. Przed pracą w ziemi, dłonie ochronią rękawice do prac pielęgnacyjnych (cena sugerowana 40,50 zł). Posiadają specjalną powłokę, która zabezpieczy je przed wilgocią oraz dają możliwość obsługi smartfona, bez konieczności ich zdejmowania.

NIEZBĘDNA POMOC POCZAS SADZENIA

Do sadzenia jesiennych kwiatów przyda się mały zestaw narzędziGardena (cena sugerowana 89,90 zł). Zawiera wszystko, czego potrzebujesz do pielęgnacji i drobnych prac w ogrodzie: łopatkę do kwiatów, grabki i małe grabki. Trzonek narzędzi idealnie mieści się w dłoni, jest miękki w dotyku i ma profilowane zakończenie, dzięki któremu ręka nie ślizga się podczas pracy. Wszystkie narzędzia wykonano z wysokiej jakości stali, są więc odporne na korozję. Podczas pracy nie zapomnij o macie do sadzenia roślin (cena sugerowana 92,30 zł), któraochroni podłoże przed zabrudzeniem. Krawędzie maty można podnieść, dzięki temu nic z niej nie spadnie. Mata wykonana jest z nieprzemakalnej tkaniny i łatwo się czyści.

ŚWIATŁO I CIEPŁO O KAŻDEJ PORZE ROK

Gdy na dworze robi się ciemno, zwracamy uwagę na to, aby stworzyć odpowiedni nastrój. Pochodnia Gardena ClickUp! (cena sugerowana 179 zł) sprawi, że nawet w chłodniejsze, jesienne wieczory na naszym tarasie będzie przyjemnie. Jej konstrukcja uatrakcyjni otoczenie, jednocześnie chroniąc płomień przed wiatrem i deszczem. Jedno napełnienie wystarcza aż na 6 godzin, a szczelny zbiorniczek zapobiega rozlewaniu i kapaniu oleju. Wytrzymały trzonek ClickUp! posiada szpikulec ze stali szlachetnej, który zapewnia stabilne mocowanie do podłoża przy tarasie.

mat. GARDENA

Top