Nowości narzędzia i elektronarzędzia akumulatorowe
Wybierz dział
Narzędzia akumulatorowe Elektronarzędzia Narzedzia ręczne Narzedzia ogrodowe Narzędzia dla majsterkowiczów Narzędzia samochodowe Narzędzia pomiarowe Narzędzia pneumatyczne Narzędzia dla instalatorów BHP Akcesoria Agragaty prądotwórcze
Menu narzędzia-elektonarzędzia

Precyzyjna detekcja także w trudnych warunkach
Wallscanner D-tect 150 SV Professional firmy Bosch
Wallscanner D-tect 150 SV Professional firmy Bosch Firma Bosch wprowadza na rynek detektor D-tect 150 SV Professional przeznaczony do pracy w trudnych warunkach. Urządzenie jest przystosowane do wykrywania położonych blisko siebie obiektów, np. elementów zbrojeniowych oraz do pomiaru głębokości. Urządzenie dostarcza precyzyjnych wyników pomiaru także w przypadku świeżo wylanego betonu. Detektor D-tect 150 SV Professional stanowi nieocenioną pomoc dla kierowników budów, inżynierów nadzoru oraz rzeczoznawców i sprawdza się zwłaszcza w razie konieczności potwierdzenia grubości otulin betonowych.

Trzy tryby pracy w betonie w zależności od głębokości detekcji i stopnia wilgoci
Detektor wykorzystuje technikę radarową Ultra-Wideband i jest wyposażony w dwa inne czujniki. Już w kilka dni od wylania betonu detektor D-tect 150 SV Professional jest w stanie wykryć stal zbrojeniową położoną na głębokości 6 centymetrów. Z każdym kolejnym dniem schnięcia betonu detektor wykrywa coraz głębiej położone elementy uzbrojenia. Maksymalna głębokość detekcji wynosi ok. 15 centymetrów. W celu zapewnienia precyzji pomiaru urządzenie jest wyposażone w trzy tryby pracy w betonie:
• tryb „Beton Universal“ jest w detektorze ustawiony jako domyślny tryb pracy. Jest on przewidziany do pomiarów w cienkich ścianach betonowych i wykrywa przypadkowe obiekty w ścianie. W tym trybie urządzenie wykrywa głównie stal zbrojeniową i rury metalowe w betonie, ale także tworzywa sztuczne, np. rury wypełnione i niewypełnione wodą oraz przewody pod napięciem. Maksymalna głębokość detekcji w tym trybie pracy wynosi ok. 8 cm,
• tryb „Beton Feucht“ [wilgotny beton] dostarcza precyzyjnych wyników przy pomiarze niedawno wylanego betonu z dużo większą dokładnością niż w trybie „Beton Universal”. Maksymalna głębokość detekcji wynosi tutaj ok. 6 cm ze względu na tłumienie sygnału radarowego przez wodę obecną w wilgotnym betonie,
• trybu „Beton Spezial“ należy użyć do detekcji stali zbrojeniowej, przewodów pod napięciem, rur metalowych i z tworzyw sztucznych położonych na głębokości do 15 cm, np. przy obiektach znajdujących się w grubych ścianach.

Precyzyjna detekcja elementów położonych blisko siebie
Cechą szczególną detektora D-tect 150 SV Professional jest tryb „Signal View”. W tym trybie pracy urządzenie niezawodnie wskazuje elementy położone bardzo blisko siebie, co umożliwia wyraźną wizualizację struktur krystalicznych, np. stali zbrojeniowej.

Precyzyjny pomiar głębokości i wskazanie odległości
Detektor D-tect 150 SV Professional mierzy dokładnie głębokość położenia obiektu w centymetrach. Z reguły podaje głębokość do górnej krawędzi obiektu. Umożliwia to np. określenie grubości otuliny ogrzewania podłogowego. We wszystkich trybach użytkownik ma możliwość ustawienia widoku „Ruler View”. Urządzenie wskazuje wtedy dokładną odległość pomiędzy dwoma lub więcej obiektami albo dokładną pozycję obiektu w centymetrach.

Wyjątkowa wytrzymałość i łatwa obsługa
Wallscanner D-tect 150 SV Professional firmy Bosch Detektor D-tect 150 SV Professional jest urządzeniem łatwym w obsłudze: menu tekstowe na dużym, podświetlanym wyświetlaczu szybko prowadzi użytkownika do wyniku pomiarowego. Do wyboru jest 13 języków. W każdej chwili można sprawdzić ustawiony tryb pracy. W przypadku wykrycia obiektu nad wyświetlaczem zapala się czerwona dioda i rozbrzmiewa sygnał ostrzegawczy, gdy tylko detektor znajdzie się nad wykrytym obiektem. W razie wykrycia przewodów pod napięciem czerwona dioda miga, a urządzenie emituje specjalny sygnał. Detektor D-tect 150 SV Professional posiada funkcję automatycznej kalibracji, dzięki czemu jest zawsze gotowy do użycia. Wyklucza to możliwość błędnych pomiarów spowodowanych nieprawidłową kalibracją. Dodatkowo, detektor posiada stopień ochrony przed pyłem i wodą IP 54 i odznacza się wyjątkową wytrzymałością: zachowuje pełną sprawność nawet przy upadku z wysokości jednego metra.

Detektor D-tect 150 SV Professional jest dostępny w sprzedaży od stycznia 2012. W wyposażeniu standardowym znajduje się torba transportowa i baterie.
mat. Bosch
www.bosch.com