Testy narzędzi i elektronarzędzi
Wybierz dział
Narzędzia akumulatorowe Elektronarzędzia Narzedzia ręczne Narzedzia ogrodowe Narzędzia budowlane Narzędzia dla majsterkowiczów Narzędzia samochodowe Narzędzia pomiarowe Narzędzia pneumatyczne Narzędzia dla instalatorów BHP Akcesoria Agragaty prądotwórcze
Menu narzędzia-elektonarzędzia
Test szlifierki prostej DWT GS06-27LU

Test
szlifierki prostej
DWT GS06-27LVSzlifierka prosta firmy DWT o symbolu GS06-27LV przez kilka tygodni była testowana w warsztacie samochodowym Auto-Service przy pracach blacharskich i ślusarskich. Sprawdźmy zatem jak w praktyce sprawdziło się to urządzenie charakteryzujące się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny.

Szlifierka DWT GS06-27LV testowana była przy naprawie blacharskiej klasycznego coupe Mazda 626 z 1991 roku. Przy zastosowaniu specjalnego frezu do metalu usuwane były zgrzewy schowane głęboko w podłużnicach. Z wykorzystaniem takiego samego zestawu naprawiane były również skorodowane fragmenty blach w miejscach trudnodostępnych dla szlifierki kątowej. Następnie urządzenie wyposażone we wspomniany frez stosowane było do wstępnego wygładzania spawów. Podłużnice są to elementy karoserii, które w nadwoziach samonośnych zastąpiły ramy. To odpowiednio ukształtowane profile wytłoczone z grubszej blachy usztywniające podłogę samochodu. W przypadku Mazdy w otwory w podłużnicach są głęboko wpuszczone i zgrzane uszy mocujące przedni pas karoserii. Właśnie do usunięcia tych zgrzewów szczególnie przydatna okazała się testowana szlifierka.
Test szlifierki prostej DWT GS06-27LU Test szlifierki prostej DWT GS06-27LU
Wszystkie prace dzięki tej szlifierce wykonuje się szybko i przy stosunkowo niskiej temperaturze. Wydłużona głowica szlifierki spełnia również rolę praktycznego uchwytu. Pokryta specjalną gumą pozwala na precyzyjne operowanie urządzeniem, nawet w podwyższonej temperaturze przy dłuższej pracy. Szlifierka ma płynną regulację prędkości obrotowej w zakresie 15000 do 27000 obr/min. Przy takich obrotach frezy korundowe zużywają się zdecydowanie wolniej. Co istotne turbina chłodząca silnik ma taki wydatek, że praktycznie uniemożliwia dostanie się opiłków do wnętrza.
Test szlifierki prostej DWT GS06-27LU Test szlifierki prostej DWT GS06-27LU
Szlifierka DWT GS06-27LV doskonale sprawdziła się przy wszystkich wykonywanych pracach. Pracownicy warsztatu ocenili ją bardzo dobrze i z chęcią widzieli by ją wśród wyposażenia swojego warsztatu. Przy najbliższych planach zakupowych kierownictwo warsztatu rozważy zakup tej szlifierki, szczególnie z uwagi na jej przystępną cenę.
Test szlifierki prostej DWT GS06-27LU Test szlifierki prostej DWT GS06-27LU
Test szlifierki prostej DWT GS06-27LU Test szlifierki prostej DWT GS06-27LU

Specyfikacja techniczna DWT GS06-27LV
Moc nominalna 600 [W]
Prędkość obrotowa bez obciążenia 12000-27000 [obr/min]
Regulacja prędkości TAK
Wewnętrzna średnica wrzeciona 10 [mm]
Tuleja zaciskowa 6 [mm]
Waga 1,68 [kg]
Ciśnienie akustyczne 83 [dB(A)]
Moc akustyczna94 [dB(A)]
Obciążenie wibracjami 2,25 [m/s2]


Testowany sprzęt można zakupić w sklepie internetowym www.twoje-narzedzia.pl

Warsztat w którym testowano urządzenie to Auto-Service Wojciecha i Macieja Rostkowskich w Warszawskim Wawrze, ul. Wał Miedzeszyński 160, zajmujący się kompletną mechaniką, od remontów silników, skrzyń biegów, napraw podwozi do usuwania drobnych usterek typu urwana klamka, podłokietnik czy lusterko.