targi wydarzenia konferencje - narzędzi i elektronarzędzia
Wybierz dział
Narzędzia akumulatorowe Elektronarzędzia Narzedzia ręczne Narzedzia ogrodowe Narzędzia budowlane Narzędzia dla majsterkowiczów Narzędzia samochodowe Narzędzia pomiarowe Narzędzia pneumatyczne Narzędzia dla instalatorów BHP Akcesoria Agragaty prądotwórcze
Menu narzędzia-elektonarzędzia

SoFab 2012
biznes, nowości, wydarzenia


Targi SoFab 2012Targi SoFab w Poznaniu, które odbywają się w dniach 13-15 listopada 2012 roku, to nie tylko spotkanie branżowe ale i ciekawy program wydarzeń.

Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SoFab, przeznaczone są dla producentów materiałów obiciowych, tkanin i skór, komponentów oraz elementów i systemów do produkcji mebli tapicerowanych. Wśród przedstawicieli producentów mebli przeważają osoby decyzyjne – managerowie, właściciele, członkowie zarządów firm. Tym samym udział w wydarzeniu pozwala im zapoznać dostawców, działających w segmencie półproduktów i surowców używanych do wyrobu mebli. Obecność na targach jest także doskonałą okazją do prezentowania oraz fachowego opiniowania nowych koncepcji funkcjonalno-wzorniczych dedykowanych sektorowi mebli tapicerowanych.

Firmy
Wśród zgłoszonych firm znajdują się: Agmamito Jacek Siekacz, Aksa Globar Sp. z o.o., Banaszczyk Maszyny Szwalnicze, Tkaniny J.A. Dankowski sp.j., F.H. Davis, KARIZMA sp. z o.o., Kurt Royce Lloyd Loom Company sp. z o.o., PPUH “Lech” Lech Świątek, RIDEX Dekoracja sp. z o.o. sp.k., Skod Trading Piotr Misiewicz, TOPTEXTIL sp. z o.o., WAMATEX Andrzej Wieczorek, Maciej Kowal sp.j.

Nowości
Nowością produktową, zgłoszoną przez firmę Kurt Royce - Lloyd Loom, jest Mata Loom. Tkanina ta urzeka swoją strukturą. Pleciona na specjalnych krosnach, jest w pełni naturalnym produktem, skupiającym w sobie wszystkie zalety rattanu ale pozbawionym jego wad. Cechuje się doskonałą elastycznością i trwałością. Tkanina ta świetnie nadaje się na materiał obiciowy, optycznie wygładzając linie mebla, pozbawiając go ostrych krawędzi.
Aksa Global zaprezentuje, aż trzy nowe produkty. Pierwszym z nich jest tkanina Helen, której klasyczny wzór nadaje się dla konserwatywnych odbiorców. Drugą jest tkanina Poti, w której możemy zobaczyć zastosowanie techniki 3D. Bogata kolorystyka tego materiału, pozwoli dobrać odpowiedni odcień do każdego wnętrza. Ostatnią nowością firmy jest Salver. Jest to nowoczesny wzór, do nowoczesnych wnętrz. Tkanina efektownie wygląda w połączeniu z ekologicznymi skórami i popularnymi plecionkami.
Firma Toptextil pochwali się natomiast tkaninami wyprodukowanymi w technologii Cleanaboo, która ogranicza wchłanianie wody. Materiały Cleanaboo oraz Cleanaboo+, są odporne na rozlany płyn. Woda, kawa czy wino, formuje się na nich w kroplę i nie wnika do wnętrza tkaniny. Cleanaboo + to także super ochrona przed plamami. Usuwanie zabrudzeń po długopisach, czekoladzie lub kawie można usunąć za pomocą wody i czystej ściereczki.
F.H. Davis przedstawi tkaniny: Balaton, Bering, Balic. Są to tkaniny strukturalne, z nurtu tkanin imitujących naturalne struktury. Sawana Karo-U, Nubuk Dot-U to tkaniny pikowane z efektem 3D, Sun, piękna tkanina welurowa oraz News1-2 & Comics, niesamowicie efektowne nadruki.
Nowością firmy Wamatex jest tkanina obiciowa o nazwie handlowej Francesca. To nowoczesna, delikatna tkanina o składzie surowcowym: Poliamid 70 %, Poliester 17 %, Polipropylen 13 %. Firma produkuje ją w 14 bardzo ciepłych, stonowanych kolorach. Tkanina ta charakteryzuje się miękkim chwytem nadając produkowanym z niej meblom miękkości i przyjemnie ciepłego odczucia w dotyku dla użytkownika. Pikowanie ultradźwiękami poszerza możliwości jej zastosowania i tworzy nowy, niepowtarzalny charakter.
Firma Ridex zaprezentuje Glamour, która to tkanina spełni potrzeby nawet wymagającego i bardzo nowoczesnego Klienta. Znajdziemy tu 4 przepiękne opalizujące wzory, m.in. imitujące skórę nosorożca, bądź też skórę słonia. Tkanina ta idealnie nadaje się do wnętrz nowoczesnych, surowych z lekkim dodatkiem ekstrawagancji.
Warte podkreślenia są jej wysokie parametry ścieralności – aż 80.000 cykli Martindeli, które gwarantują wysoką jakość tkaniny oraz zadowolenie z użytkowania mebli z tej tkaniny wykonanych. Tkanina jest wyjątkowo odporna na zużycie i dlatego zachowuje swoje walory estetyczne.

Wydarzenia
Premierowym wydarzeniem na tegorocznych targach będzie Strefa Projektantów Tkanin, czyli specjalnej przestrzeni dla studentów projektujących tkaniny. Wystawa dotyczyć będzie żakardów, druków i wszelkich innych technik, w których są realizowane tkaniny dekoracyjne i obiciowe.
Forum Trendów – Trend Design 2013 w trakcie targów SoFab to wydarzenie, podczas którego wysłuchać będzie można interesujących wykładów branżowych. Wszystkie wykłady i warsztaty w ramach Forum poprowadzi dr Marek Borowiński – specjalista m.in. od visual merchandisingu oraz od zwiększania sprzedaży, który od lat związany jest z branżą wyposażenia wnętrz.

mat. MTP