wydarzenia z branży narzędziowej
Wybierz dział
Narzędzia akumulatorowe Elektronarzędzia Narzedzia ręczne Narzedzia ogrodowe Narzędzia dla majsterkowiczów Narzędzia samochodowe Narzędzia pomiarowe Narzędzia pneumatyczne Narzędzia dla instalatorów BHP Akcesoria Agragaty prądotwórcze
Menu narzędzia-elektonarzędzia
Rockwool - Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nową linię produkcyjną

ROCKWOOL
wmurował kolejny
kamień węgielny
w Cigacicach


Na terenie fabryki ROCKWOOL w Cigacicach w ciągu najbliższego roku powstanie nowa linia produkcyjna. Jest ona kontynuacją dotychczasowych działań Spółki, dla której województwo lubuskie jest ważnym strategicznie punktem na mapie inwestycji już od ponad 10 lat.

ROCKWOOL Polska jest jednym z największych pracodawców na terenie województwa lubuskiego. W Cigacicach zatrudnionych jest ponad 700 osób. Co więcej, ROCKWOOL na bieżąco współpracuje z szeregiem lokalnych firm, wspomagając przy tym rozwój gospodarczy regionu.

Rockwool Nowa linia produkcyjna - Andrzej Kielar - Prezes Rockwool Polska Rockwool Nowa linia produkcyjna - Mariusz Kiełbasa - Dyrektor finansowy Rockwool Polska Rockwool Nowa linia produkcyjna - Teresa Gałązka - Sołtys Cigacic ROCKWOOL w Cigacicach powstał w wyniku przejęcia fabryki izolacji w 1993 roku. Od tego czasu zainwestowaliśmy już setki milionów złotych w rozwój naszej firmy, unowocześniając linie produkcyjne i tworząc nowe miejsca pracy, co istotnie wpłynęło na rozwój i poprawę życia w regionie. – mówi Andrzej Kielar, Prezes ROCKWOOL Polska.
Rockwool - Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nową linię produkcyjną
Nowa linia produkcyjna to kolejny silny impuls ekonomiczny. Jest odpowiedzią na wzmożony popyt na panele sufitowe nie tylko w krajach Unii Europejskiej, ale i w Rosji, na Bliskim Wschodzie oraz w Azji.

Inwestycja jest wyceniana na ok. 100 mln zł. Dzięki innowacyjnym technologiom ma zwiększyć wydajność produkcji i poprawić jej jakość. Ponieważ płyty sufitowe bazują na półproduktach ze skalnej wełny mineralnej, ROCKFON będzie korzystał z wyrobów produkowanych w Cigacicach. Warto podkreślić, że inwestycja została zaprojektowana z uwzględnieniem najnowszych urządzeń i systemów ochrony środowiska, co nie jest bez znaczenia dla całego regionu.

Przewiduje się, że zatrudnienie zarówno przy produkcji, jak i w innych działach znajdzie ok. 100 osób. ROCKWOOL Polska obecnie zatrudnia ok. 1 000 osób (w fabrykach w Cigacicach i Małkini).


mat. Rockwool