wydarzenia z branży narzędziowej
Wybierz dział
Narzędzia akumulatorowe Elektronarzędzia Narzedzia ręczne Narzedzia ogrodowe Narzędzia dla majsterkowiczów Narzędzia samochodowe Narzędzia pomiarowe Narzędzia pneumatyczne Narzędzia dla instalatorów BHP Akcesoria Agragaty prądotwórcze
Menu narzędzia-elektonarzędzia
NEO Rally Team po 27. Rajdzie Karkonoskim

NEO Rally Team
po 27. Rajdzie
Karkonoskim


Meta na Placu Piastowskim w Jeleniej Górze kończyła ostatni etap 27. Rajdu Karkonoskiego – trzecią rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na starcie zawodów stanęło prawie 50 załóg, a z numerem 5 z rampy startowej zjechał Citroen DS3 R3 w barwach NEO Rally Teamu w składzie Jan Chmielewski – Jakub Gerber.


Krakowsko – poznański duet po dwóch dniach wyczerpującej rywalizacji zakończył Rajd Karkonoski dużym sukcesem! Chmielewski i Gerber pewnie zwyciężyli w kategorii samochodów z napędem na jedną oś, w grupie R, klasie 5 oraz w cyklu Citroen Racing Trophy Polska. Wysoka forma podczas całego rajdu zaowocowała również wysokim – 6. miejscem w klasyfikacji generalnej trzeciej rundy RSMP.

Jan Chmielewski: Przed startem liczyliśmy na powtórzenie wyników z Rajdu Świdnickiego i plan został w pełni zrealizowany, co daje wielkie powody do radości. Mimo to, do samego końca zawodów niczego nie można było być pewnym. Pierwszego dnia straciliśmy czas z powodu przebitej opony, a podczas drugiego etapu zupełnie nie trafiliśmy z doborem opon na ostatnią pętlę. Trzy końcowe oesy, które jechaliśmy po mokrej nawierzchni na twardych slickach, były prawdziwą walką o przetrwanie. Wielkie podziękowania dla dzielnie pilotującego mnie Kuby oraz całego zespołu, który perfekcyjnie pracował podczas rajdu. Bez Was ten wynik, który osiągnęliśmy nie byłby możliwy!

Jakub Gerber: Według moich obliczeń zbliżam się do setki startów w rajdach i muszę powiedzieć, że to były jedne z najtrudniejszych zawodów, w jakich brałem udział. Ze względu na wymagające zapoznanie z trasą oraz dużą ilość odcinków specjalnych zapisałem więcej stron w zeszycie, niż podczas któregokolwiek z poprzednich rajdów w Polsce. Mimo tego, że praca była ciężka, przyniosła ona taki efekt, że podróżowało nam się z Jankiem świetnie, a wynik na mecie mówi sam za siebie, potwierdzając również, że Citroen DS3 R3 to doskonały samochód.

Przed nami kolejna runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajd Rzeszowski, serdecznie zapraszamy wszystkich do kibicowania załodze NEO!
mat. TOPEX
www.topex.net