wydarzenia z branży narzędziowej
Wybierz dział
Narzędzia akumulatorowe Elektronarzędzia Narzedzia ręczne Narzedzia ogrodowe Narzędzia dla majsterkowiczów Narzędzia samochodowe Narzędzia pomiarowe Narzędzia pneumatyczne Narzędzia dla instalatorów BHP Akcesoria Agragaty prądotwórcze
Menu narzędzia-elektonarzędzia
Rajd Rzeszowski 2012


Załoga NEO Rally Team
szykuje się na
Rajd Rzeszowski


Już 9. sierpnia rusza 21. edycja Rajdu Rzeszowskiego. W tym roku temperaturę sportowych emocji zapewnią zmagania aż 140 załóg, wśród których zobaczymy prawdziwych mistrzów i gwiazdy polskich oesów.

Rajd Rzeszowski od lat przyciąga wierne rzesze fanów sportów motorowych oraz najlepszych kierowców. W tym roku do zmagań o punkty w najbardziej prestiżowej klasyfikacji o Rajdowe Samochodowe Mistrzostwo Polski, stanie 50 teamów, w tym aż 17 spoza Polski. Do Rzeszowa kierowców przyciągają wymagające, trudne techniczne i zaskakujące trasy. Pagórkowate, wąskie i kręte trasy obfitują w strome, krótkie podjazdy i zjazdy, co czyni tę imprezę bardzo widowiskową.

Przedstawiciele Automobilklubu Rzeszowskiego (organizatora imprezy), pokładają wielkie nadzieje w swoim podopiecznym – Janku Chmielewskim, jeżdżący w barwach NEO Rally Team’u Chmielewski, dwukrotny Mistrz Polski, jest zdeterminowany, aby na swoim „podwórku” utrzeć nosa rywalom, ugruntować pozycję lidera w grupie R (aut przednionapędowych) i zdobyć cenne punkty w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

– Jesteśmy przed zapoznaniem z trasą, a tegoroczna jest radykalnie zmieniona w porównaniu z minionymi latami. Nie mogę więc recenzować jej walorów, ale w tych okolicach nigdy nie brakuje emocji. Jest też sporo widowiskowych miejsc do podziwiania trudnych fragmentów trasy. Na innych asfaltowych z nazwy rajdach bywa dziurawo i wyboisto, ale asfalty na Rzeszowszczyźnie są prawdziwymi asfaltami – równymi i gładkimi. Lubię te podkarpackie klimaty, mam tu wielu oddanych kibiców i ufam, że dzięki ich dopingowi będzie mnie stać na dobry wynik – zapowiada Chmielewski, jeżdżący w tym sezonie Citroenem DS3-R3.

21 Rajd Rzeszowski rozpocznie się w czwartek, 9. sierpnia o godzinie 18:30 uroczystą ceremonią otwarcia, po której ruszy widowiskowy wyścig ulicami Rzeszowa. W sobotę, 11. sierpnia o 18:30 organizator opublikuje oficjalną klasyfikację końcową. Dla wszystkich entuzjastów sportów motorowych oznacza to dwie doby pełne emocji i rywalizacji na najwyższym poziomie.

Zachęcamy wszystkich do kibicowania NEO Rally Team! Do zobaczenia w Rzeszowie!


mat. TOPEX
www.topex.net