wydarzenia z branży narzędziowej
Wybierz dział
Narzędzia akumulatorowe Elektronarzędzia Narzedzia ręczne Narzedzia ogrodowe Narzędzia dla majsterkowiczów Narzędzia samochodowe Narzędzia pomiarowe Narzędzia pneumatyczne Narzędzia dla instalatorów BHP Akcesoria Agragaty prądotwórcze
Menu narzędzia-elektonarzędzia
Narzędzia NEO na Gran Turismo Polonia 2012

Narzędzia NEO
na Gran Turismo
Polonia 2012


Już po raz ósmy Polskę odwiedziły najpiękniejsze i najszybsze samochody świata. W pierwszy weekend lipca, w ramach Gran Turismo Polonia 2012, do Poznania zjechało 140 super samochodów, marek takich jak Ferrari, Lamborghini czy Porsche. Tradycyjnie już, wszystkie z nich serwisowane były przy pomocy narzędzi marki NEO.


Gran Turismo Polonia to od lat jedno w największych wydarzeń motoryzacyjnych w kraju. Tylko w tym roku z jego okazji do Poznania przyjechało 140 samochodów klasy GT najbardziej prestiżowych światowych marek, o łącznej wartości ponad 70 mln zł. Gwiazdą tegorocznej ceremonii otwarcia był niezwykle rzadki Koenigsegg CCX. Skandynawskie superauto, podczas pojedynku z helikopterem, rozpędziło się na zamkniętym fragmencie ulicy Hlonda do… ponad 300 km/h! Imprezie towarzyszył również pokaz driftu i efektowne przejazdy uczestniczących w Gran Turismo Polonia pojazdów.
Narzędzia NEO na Gran Turismo Polonia 2012 Narzędzia NEO na Gran Turismo Polonia 2012
To między innymi dzięki takim widowiskom 1 lipca 2012 na zamknięty fragment ulicy Hlonda przybyło ok. 60.000 fanów motoryzacji z całej Polski. Wielu z nich miało nie tylko możliwość podziwiać w akcji najpiękniejsze i najszybsze samochody świata, ale również wziąć udział w rozmaitych konkursach organizowanych pod patronatem sponsorów. Największą popularnością cieszyła się specjalnie przygotowana strefa NEO. Odwiedzający ją goście mieli okazję do osobistego spotkanie z Rajdowym Samochodowym Mistrzem Polski - Jankiem Chmielewskim oraz do własnoręcznego wypróbowania narzędzi znanej marki. Moc atrakcji zapewnionych odwiedzającym sprawiła, że w ciągu kilku godzin strefę NEO odwiedziło kilka tysięcy osób, a do udziału w konkursach zgłosiło się niemal 1.000 chętnych.

Narzędzia NEO na Gran Turismo Polonia 2012 Po pokazie ulicznym wszystkie samochody przeniosły się na tor. To tam właściciele mogli w pełni poznać ich możliwości. W tym czasie wszystkie elementy bolidów eksploatowane są w ekstremalnych warunkach. Wyposażeni w najwyższej jakości narzędzia NEO mechanicy z poznańskiego Autimu zapewniali serwis na najwyższym poziomie. Dzięki ich pracy właściciele Ferrari, Lamborghini czy Porsche mają pewność, że przy prędkościach dochodzących do 300 km/h ich bolid nie zawiedzie. Umiejętności ekipy serwisowej wsparte wysokiej klasy sprzętem sprawiły, że wszyscy szczęśliwie i na własnych kołach wrócili do domu.

Kolejne Gran Turismo Polonia już za rok.


mat. TOPEX
www.topex.net