Nowości narzędzia i elektronarzędzia akumulatorowe
Wybierz dział
Narzędzia akumulatorowe Elektronarzędzia Narzedzia ręczne Narzedzia ogrodowe Narzędzia budowlane Narzędzia dla majsterkowiczów Narzędzia samochodowe Narzędzia pomiarowe Narzędzia pneumatyczne Narzędzia dla instalatorów BHP Akcesoria Agragaty prądotwórcze
Menu narzędzia-elektonarzędzia
Promocja narzędzi DWT
Klucz udarowy DWT SS09-24

Klucz udarowy
DWT SS09-24
Duży sieciowy klucz udarowy to narzędzie przede wszystkim dla warsztatów samochodowych, mechanicznych i ślusarskich służące do wykonywania twardych połączeń maszynowych, jak też dla fachowców zajmujących się specjalistycznym montażem na budowach, m.in. obiektów infrastrukturalnych, konstrukcji stalowych itp.

Warsztaty samochodowe – małe i duże – wykorzystują przeważnie pneumatyczne klucze udarowe. Głównie dlatego, że są to narzędzia mało awaryjne, ale jednak dość kosztowne w zakupie i eksploatacji. Gdy jednak zdarzy się awaria układu powietrznego lub kompresora, chętnie korzystają z modeli elektrycznych – często większych i mniej poręcznych, jednakże godnie zastępujących modele „pneumatyczne”. Niewątpliwą zaletą elektrycznego klucza pneumatycznego jest także możliwość używania go w „terenie”, poza obiektami z instalacją pneumatyczną.

DWT to znana na polskim rynku marka, której główna siedziba mieści się w Szwajcarii. Posiada ona w swojej ofercie klucz udarowy DWT SS09-24. Wyposażony zostało w silnik o mocy 900 W. Współpracuje on z 1-biegową przekładnią i mechanizmem udarowym. Narzędzie dysponuje maksymalnymi obrotami 2700/min i częstotliwością udaru 2700 min-1. Najważniejszym jednak parametrem jest moment obrotowy – monstrualne 320 Nm to gwarancja zapasu mocy w każdej sytuacji terenowej. Możliwości DWT SS09-24 to obsługiwanie połączeń gwintowych w zakresie M8-M24.

Klucz udarowy DWT SS09-24 Klucz udarowy DWT SS09-24 Żeby przenieść tak duże momenty obrotowe i wytrzymać największe przeciążenia, w testowanym kluczu udarowym zastosowano klasyczny zabierak kwadratowy 1/2”. Do współpracy z nim należy stosować specjalne nasadki typu udarowego.

Elektronarzędzie to posiada tylko jeden przełącznik. Jest nim przycisk uruchamiający klucz. Nie jest to zwykły włącznik spustowy, ale jego specjalna wersja dwukierunkowa. Wciskając go do góry lub do dołu, wybieramy automatycznie kierunek obracania się wrzeciona. Dzięki temu uproszczono obsługę klucza, ale przede wszystkim sprawiono, że operator może bez użycia drugiej dłoni (trzymającej np. wkręt) zmieniać kierunek obrotów.

Mimo że jest to klucz udarowy to narzędziem takim zrealizujemy nie tylko połączenia gwintowe, ale również wywiercimy duży otwór w drewnie czy osadzimy w nim wkręt. Narzędzie może być stosowane do różnego typu trudnych prac montażowych. Nie zawiedzie użytkownika brakiem siły, a przy tym zapewni mu dużą wydajność pracy.

Klucz udarowy DWT SS09-24
Dane techniczne Klucz udarowy DWT SS09-24
Moc 900 W
Obroty na biegu jałowym 2100/min
Częstotliwość udarów 2700 min-1
Maks. moment obrotowy 320 Nm
Zakres obsługiwanych połączeń gwintowych M8-M24
Waga 3,5 kg
mat. DWT
www.dwt.pl

v>