Aktualności - narzędzia i elektronarzędzia
Wybierz dział
Narzędzia akumulatorowe Elektronarzędzia Narzedzia ręczne Narzedzia ogrodowe Narzędzia dla majsterkowiczów Narzędzia samochodowe Narzędzia pomiarowe Narzędzia pneumatyczne Narzędzia dla instalatorów BHP Akcesoria Agragaty prądotwórcze
Menu narzędzia-elektonarzędzia
Castorama uczy dzieci majsterkować

Castorama
uczy dzieci
majsterkować


W wybranych 19 sklepach Castorama odbyły się warsztaty edukacyjne dla dzieci pod nazwą Majsterkowo. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów oraz pobudzenie ich kreatywności.


Majsterkowo to warsztaty skierowane do uczniów szkół podstawowych, którzy pod okiem specjalistów z Castoramy doskonalą swoje zdolności manualne m.in. ucząc się jak malować na szkle, projektować i budować karmiki dla ptaków czy dekorować doniczki. Zajęcia pobudzają i rozwijają również wyobraźnię dzieci, gdyż pokazują, jak z zalegających w domu skrawków różnych materiałów zrobić ciekawe zabawki. Ważnym aspektem warsztatów jest także zwiększanie świadomości ekologicznej uczniów. W czasie zajęć specjaliści z Castoramy przekonują dzieci, że mogą dbać o środowisko nie tylko robiąc pożytek ze starych czy popsutych przedmiotów, ale także segregując śmieci, jak i oszczędzając energię. Pierwszy etap akcji trwał od połowy maja do końca czerwca. Castorama Polska planuje kolejną edycję już po wakacjach. Zajęcia są bezpłatne i skierowane do grup szkolnych w wieku od 8 do 11 lat.

Castorama uczy dzieci majsterkować „Projekt edukacyjny Majsterkowo ma na celu promować jedną z głównych zasad rozpowszechnianych na co dzień przez Castorama Polska – majsterkowanie jest łatwe. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej akcji dzieci uczą się samodzielności i mają okazję przekonać, jak wiele satysfakcji może im sprawić ich własna praca. Chcemy, aby uczniowie mieli świadomość, że mają duży wpływ na wygląd ich najbliższego otoczenia i jakość swojego życia.” - mówi Sławomir Rogowiec, Dyrektor ds. komunikacji i zarządzania zmianą w Castorama Polska.

O tym, że majsterkowanie jest łatwe przekonali się uczniowie z 11 województw, którzy wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez sklepy Castorama w Bytomiu, Kędzierzynie Koźlu, Kielcach, Krakowie, Łodzi, Opolu, Raciborzu, Rumii, Tarnowskich Górach, Toruniu, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu oraz Zielonej Górze. Od początku trwania akcji dzieci uczestniczyły w zajęciach w ramach 4 bloków tematycznych: stolarka, malowanie, ceramika czy energia oraz warsztatach specjalnych związanych np. z obchodami Dnia Matki.

Każdy z warsztatów składał się z dwóch części: teoretyczno-edukacyjnej oraz praktycznej. W czasie pierwszej dzieci korzystały z plansz edukacyjnych oraz kart z instrukcją obsługi. Druga część obejmowała natomiast zajęcia praktyczne, w czasie których uczniowie dowiedzieli się, jak krok po kroku wykonać ciekawe zabawki i inne użyteczne przedmioty. Każdy mały uczestnik warsztatów na zakończenie otrzymał specjalny dyplom, potwierdzający jego udział w kursie.

mat. Castorama