Informacje z rynku - narzędzia i elektronarzędzia
Wybierz dział
Narzędzia akumulatorowe Elektronarzędzia Narzedzia ręczne Narzedzia ogrodowe Narzędzia budowlane Narzędzia dla majsterkowiczów Narzędzia samochodowe Narzędzia pomiarowe Narzędzia pneumatyczne Narzędzia dla instalatorów BHP Akcesoria Agragaty prądotwórcze
Menu narzędzia-elektonarzędzia
Logo Bosch

Zmiany
w Zarządzie spółki
Robert Bosch GmbH

Początek roku 2015 przynosi duże zmiany w Zarządzie spółki Robert Bosch GmbH.


Wolf-Henning Scheider

Stuttgart – Wolf-Henning Scheider (l. 52) z dniem 31.03.2015 opuści dotychczas zajmowane stanowisko w spółce Robert Bosch GMBH i przejdzie do spółki MAHLE GmbH, gdzie od dnia 01.07.2015 obejmie stanowisko prezesa. Firmy Bosch i MAHLE od wielu lat są utrzymują bliskie relacje, a od roku 2008 prowadzą spółkę joint venture Bosch Mahle Turbosystems zajmującą się rozwojem i produkcją turbosprężarek. W czasie swojej kariery w firmie Bosch pan Scheider sprawował m.in. funkcję prezesa działu branżowego Car Multimedia, w latach 2006 – 2010 był prezesem działu branżowego Gasoline Systems, a od roku 2010 był członkiem zarządu spółki Robert Bosch GmbH.


dr Rolf Bulander

Z dniem 01.04.2015 dr Rolf Bulander (l. 56) przejmie odpowiedzialność za dział przedsiębiorstwa Mobility Solutions. Tak jak dotychczas, w zakres jego kompetencji będą wchodziły działy branżowe Diesel Systems, Gasoline Systems, Starter Motors and Generators oraz centralna funkcję jakości. Dodatkowo przejmie on w przyszłości odpowiedzialność za dział branżowy Electrical Drives. Inżynier budowy maszyn z tytułem doktora nauk technicznych pracuje w Bosch od 26 lat, a w 2013 roku został powołany na członka zarządu. Przedtem Rolf Bulander sprawował funkcję prezesa działu branżowego Gasoline Systems.


dr Markus Heyn

Również z dniem 1.04.2015, decyzją rady nadzorczej, dr Markus Heyn (l. 50) zostanie powołany do zarządu spółki Robert Bosch GmbH. W zakres jego przyszłych kompetencji wchodzi sprzedaż części samochodowych na wyposażenie fabryczne oraz marketing i sprzedaż. Dodatkowo Heyn będzie odpowiedzialny za dział branżowy Automotive Aftermarket oraz spółki zależne ETAS GmbH i Bosch Engineering GmbH. Markus Heyn, będący z wykształcenia inżynierem budowy maszyn i doktorem nauk technicznych, pracuje w firmie Bosch od 1999 roku. W ostatnim czasie sprawował stanowisko prezesa działu branżowego Diesel Systems.


dr Dirk Hoheisel

W związku z wprowadzonymi zmianami dr Dirk Hoheisel (l. 56), oprócz powierzonej dotychczas odpowiedzialności za działy branżowe Chassis Systems Control, Car Multimedia i Automotive Electronics, będzie dodatkowo zajmował się nowym działem branżowym Automotive Steering. Ostatnia z funkcji zależna jest od wydania zgody przez urzędy antymonopolowe w związku z przejęciem spółki ZF Lenksysteme GmbH. Dirk Hoheisel będzie także nadal odpowiedzialny za integrację systemów techniki motoryzacyjnej. Inżynier elektrotechnik z tytułem doktora jest członkiem zarządu już od roku 2012.

mat. Bosch