Nowości narzędzia i elektronarzędzia akumulatorowe
Wybierz dział
Narzędzia akumulatorowe Elektronarzędzia Narzedzia ręczne Narzedzia ogrodowe Narzędzia budowlane Narzędzia dla majsterkowiczów Narzędzia samochodowe Narzędzia pomiarowe Narzędzia pneumatyczne Narzędzia dla instalatorów BHP Akcesoria Agragaty prądotwórcze
Menu narzędzia-elektonarzędzia
Akumulatorowy młot udarowo-obrotowy Bosch GBH 18 V-EC Professional z silnikiem EC i funkcją dłutowania

Najlżejszy „mocarz”
w swojej klasie

Akumulatorowy
młot udarowo-obrotowy

Bosch GBH 18 V-EC Professional
z silnikiem EC i funkcją dłutowania
Energia udaru 1,7 J, zaledwie 2,6 kg wagi i 12 kg urobku na godzinę w trybie dłutowania – to najważniejsze parametry nowego młota GBH 18 V-EC Professional firmy Bosch. Ten poręczny, wytrzymały i trwały młot jest dostępny w sprzedaży od września 2012 roku.


Bosch zastępuje akumulatorowy młot udarowo-obrotowy GBH 18 V-LI nie tylko wydajniejszym urządzeniem, ale także wzbogaconym o funkcję dłutowania. Nowy model o symbolu GBH 18 V-EC Professional waży zaledwie 2,6 kg i osiąga energię udaru 1,7 J. Jest to najlepsza relacja mocy do wagi wśród wszystkich dostępnych na rynku młotów udarowo-obrotowych klasy 18 V. Ponadto w trybie dłutowania młot GBH 18 V-EC Professional osiąga wydajność do 12 kg urobku na godzinę, co czyni z niego lidera swojej klasy.

Wysoka efektywność nowego młota jest rezultatem zastosowania w nim silnika komutowanego elektronicznie Bosch EC (ang. Electronically Commutated), którego sprawność dochodzi do 80%, podczas gdy w przypadku konwencjonalnych silników elektrycznych DC kształtuje się ona na poziomie 60 – 70%. Główną zaletą silnika EC jest jego wysoka wydajność wynikająca z odmiennej konstrukcji i braku szczotek węglowych, które wprowadzają drgania i prowadzą do strat energii. Silnik EC jest trwalszy, odporny na przeciążenia oraz mniejszy i lżejszy. Ponadto, jest zabezpieczony przed wnikaniem pyłu i całkowicie bezobsługowy. To już kolejne – po GBH 36 V-LI Compact – elektronarzędzie Bosch z linii profesjonalnej wyposażone w silnik EC.Pozostałe elementy wyposażenia urządzenia to: zintegrowane oświetlenie LED oraz wskaźnik stanu naładowania akumulatora.

Młot GBH 18 V-EC Professional bardzo dobrze sprawdzi się w rękach elektryków, instalatorów systemów klimatyzacyjnych czy wykonawców suchej zabudowy. Jego wytrzymałość (urządzenie zachowuje pełną sprawność nawet po upadku na beton z wysokości dwóch metrów) i żywotność powodują, że jest to urządzenie stworzone do pracy w trudnych warunkach panujących na budowie. Zwarta konstrukcja i niewielka waga ułatwią pracę w miejscach trudno dostępnych lub w sytuacjach wymagających pracy narzędziem trzymanym nad głową. Optymalny zakres stosowania młota GBH 18 V-EC Professional to otwory o średnicy od 4 do 10 mm wiercone w betonie.

Akumulatory Premium o długiej żywotności
Długi okres eksploatacji akumulatorów litowo-jonowych Bosch Premium zapewnia system elektronicznej ochrony ogniw ECP (ang. Electronic Cell Protection). Niezawodnie chroni on akumulator przed przeciążeniem, przegrzaniem i całkowitym rozładowaniem ogniw. W wyposażeniu seryjnym akumulatorowego młota udarowo-obrotowego Bosch GBH 18 V-EC Professional znajduje się szybka, 30-minutowa ładowarka. Dzięki technologii szybkiego ładowania Hyper Charge firmy Bosch akumulatory są naładowane w 75% już po upływie połowy czasu ładowania. Akumulatory litowo-jonowe nie wykazują efektu pamięci ani samorozładowania, dzięki czemu są gotowe do użycia nawet po kilku miesiącach przechowywania.

Sugerowana cena detaliczna brutto (jesień 2012):
- GBH 18 V-EC Professional z walizką systemową L-Boxx, dwoma akumulatorami 3,0 Ah i szybką ładowarką – 2 705,00 zł.

mat. Bosch